TrustSafe SSL ile
ziyaretçilerinize güvenilir
olduğunuzu kanıtlayın!

Online ortamda güvenilir olun.

 • Tüm tarayıcılarla uyumlu
 • Anında kurulum
 • 2048 bit şifreleme
 • 10.000$`lık Garanti

SSL Planınızı Seçin


SSL Paketlerinin Ortak Özellikleri
Tüm Domain Uzantıları Destekler

Kullanım tercihinize göre SSL Sertifikaları tüm domain ve SUB domain uzantılarında kullanıma uygundur.

Tüm Bankalarla Uyumlu

SSL sertifikaları, sanal pos hizmeti veren tüm bankalar ve ödeme sistemleri ile tam uyumludur.

7/24 Teknik Destek

Destek ekibimize her ihtiyaç duyduğunuzda destek talebi ya da telefon üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Anında Kurulum

Belge gerektirmeyen tüm SSL Sertifikalarını domain doğrulaması yapıldıktan sonra direk kullanıma başlayabilirsiniz.

SEO’da SSL’in önemi nedir?

 • SSL ve SEO arasındaki ilişki şu şekilde özetlenebilir:
 • Güven ve Güvenilirlik: Arama motorları, kullanıcı güvenliğini ve gizliliğini önemser. SSL sertifikası, web sitenizin güvenli olduğunu ve kullanıcı verilerinin şifrelenerek korunduğunu gösterir.
 • SEO Sıralamalarında Artış: Google ve diğer arama motorları, HTTPS (güvenli) web sitelerine daha fazla öncelik vermektedir. SSL kullanmak, SEO sıralamalarınızı olumlu bir şekilde etkilemektedir.
 • Veri Bütünlüğü:SSL şifrelemesi, verilerin iletimi sırasında herhangi bir değişikliğe uğramadığını ve bütünlüğünün koruduğunu sağlar. Arama motorları, kullanıcıların güvenli bir şekilde bilgi alışverişi yapabilecekleri web sitelerini teşvik eder.
 • Kullanıcı Deneyimi: SSL sertifikası olmayan web siteleri, bazı tarayıcılar tarafından "Güvensiz" olarak işaretlenebilir veya kullanıcıları uyarabilir.
 • Mobil Cihazlar İçin Önem: Google gibi arama motorları, mobil cihazlarda SSL kullanımını teşvik ederek, mobil uyumlu (responsive) web siteleri olumlu değerlendirmektedir.

SSL Alırken nelere dikkat etmek gerekir?

 • Güvenilir Bir Sağlayıcı Seçin: SSL sertifikası alırken güvenilir ve tanınmış bir sağlayıcı seçmek önemlidir. Büyük SSL sağlayıcıları, sertifikalarını güvenlik endüstrisinin standartlarına uygun olarak sunarlar.
 • Sertifika Türünü Seçin: En yaygın üç türü şunlardır: Alan Adı Doğrulama (Domain Validation - DV), Kurumsal Doğrulama (Organization Validation - OV) ve Genişletilmiş Doğrulama (Extended Validation - EV). İhtiyaçlarınıza ve web sitenizin türüne bağlı olarak en uygun sertifika türünü seçmelisiniz.
 • Mobil Uyum: Mobil cihazlarda ve tarayıcılarda da düzgün çalışabilen bir SSL sertifikası seçmek önemlidir. Mobil uyumlu sertifikalar, kullanıcı deneyimini artırabilir.
 • Şifreleme Gücü: Genellikle 2048-bit veya daha yüksek güçlükte şifreleme kullanmanız önerilir.
CSR Kodu Doğrulama Aracı

CSR Örnek Kod
CSR Kodunuzu solda bulunan metin kutusuna yapıştırarak Kodununuzun çözümlemesini / doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.
Örnek CSR Kodu;

——BEGIN CERTIFICATE REQUEST—— MIIC4zCCAcsCAQAwgZ0xETAPBgNVBAcMCElzdGFuYnVsMQswCQYDVQQLDAJJVDEm MCQGCSqGSIb3DQEJARYXYWRtaW5AaXNpbXRlc2NpbC5jb20udHIxETAPBgNVBAgM CEF0YXNlaGlyMQswCQYDVQQGEwJUUjETMBEGA1UECgwKaXNpbXRlc2NpbDEeMBwG A1UEAwwVd3d3LmlzaW10ZXNjaWwuY29tLnRyMIIBIjANBgkqhkiG9w0BAQEFAAOC AQ8AMIIBCgKCAQEA1G9vzoeuaqyYoU9qyfTOVO6zPn0mNBLZJCzM0zoRpMCPXoWA zp45fuMB2/MMB0pvbeN95d8rkzRXyNTUASdm1iej2urZV5GbMvFzxDShJf2+2SNN MuDCrGz1TOKSLtaJWreHqryXD2nIWUrsvvaUK9fIm+AwUCprex7xz2whLaOkqPu3 R1wi4QT6OUeG6+faxDLxRIvQVZ/vMcrht0iUQJIc9F3Wme/ZteVB7I0Dx5C5GIST d9Dcr0AcZBTVDgbNDuO3s/ItCEPycTPQyzxqVLsx3CbjOO5lb7JCXyiYLpDXQ9Qi os3ITcTcQjz+QaDqJ0kcVk7DX2xogHy7HGwoSQIDAQABoAAwDQYJKoZIhvcNAQEL BQADggEBABvGUkhQeDaSq/zb+kBiKK1EzeMZhUjr63sQ34HPOxEMqV092g9PUhde yaP/8p8oOCq0leVaNOnlC9mb3iMJWEQZq9n0LS99zzwDGfvYLfYJedjTeXQ0ETbY 1MiuORewDPmWXpUgznYeTERABu9TfnXLcrmH6DNOfFWFIVM4dVlIyQsCS70TZKq4 FSpdaRVGwG+c66/eirTIiR5+hDmW0TeSjgRABosg0FYPlOXLp0u26C5QoJ22bLlC /5jEush4v1S11gs0OmgYM7B1E44r6K3//5nh0h0Rn257mekodb9OCNY9h26P2Fg0 Z0ofaHUwQL10m6ayulBTw0Io4scLmV4=
——END CERTIFICATE REQUEST——

İsimTescil’e Sık Sorulan Sorular

Sıkça sorulan soruları ve yanıtları aşağıda bulabilirsiniz

SSL kelimesi terim olarak Secure Socket Layer kelimelerinin kısaltmasıdır. Secure = Güvenli , Socket = Soket ve Layer = Katman anlamında kullanılır. SSL birbiri ile nasıl haberleşeceğini protokol olarak bilen iki uygulama arasında güvenli bir iletişim katmanı oluşturur. Bu katman içinden geçen veri o an için belirli şifreleme ve geri açma formüllerine göre gizlenerek transfer edilirler. Bu sayede bahsi geçen iki uygulama arasındaki iletişim güvenli hale gelir. Örnek vermek gerekir ise bilgisayarlarımızda kullanmakta olduğumuz tarayıcılar, Internet Explorer ve Firefox gibi, SSL protokolünü destekler şekilde yazılmış ve hazırlanmışlardır. Web sayfası oluşturan web sunucu yazılımları da aynı uyumluluğa sahiptir. Bu web sunucu ile tarayıcı arasında SSL protokolünde bir veri akışı olması talep edildiği anda her iki tarafta bu uyumluluk sayesinde güvenli trafik oluşturabilmektedir. Milyonlarca web sunucu ve tarayıcı kurulumu olduğunu göz önüne alırsak bu şifreleme ve tekrar açma işini sabit anahtarlar üzerine yapmak kesinlikle çok büyük bir güvenlik problemi olurdu. O sebeple SSL protokolü trafiğini şifreleyecek sunucular ve tarayıcılar tarafından aynı şekilde anlaşılabilen sertifikalar ortaya çıkmıştır. Bu sertifikalar şifreleme dizinlerini her iki tarafa da söyler ve bu sayede işlemler gerçekleşir. İşte bu sertifikalara SSL Sertifikası adı verilmektedir. SSL sertifikası site üzerine kurulduğunda üyelik bilgileri, kredi kartı vb. özel bilgilerin 2048 byte veri yolu ile şifrelenmesine böylece site içerisindeki kullanıcılarınızın kişisel bilgilerinin güvende tutulmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Isimtescil.NET üzerinden almış olduğunuz SSL sertifikalarınızı talebinize istinaden anlık olarak kurulum yapılmaktadır. Hosting hizmetini farklı bir firma/kurum tarafından alıyorsanız kurulum adımlarını takip ederek kurulum gerçekleştirebilirsiniz. Hosting hizmetinizi isimtescil.NET üzerinden alıyorsanız kurulum talebinizi destek merkezine iletmeniz durumunda sorun olmaması durumunda 30 dakika içerisinde kurulum yapılarak teslim edilmektedir. Kurulum yapıldıktan sonra ip adresi değiştiği için SSL’in aktif olması 1-4 saat içerisin de aktif oluyor. SSL Kurulu olup olmadığını sorgulamak için aşağıdaki adreslerden sorgulaya bilirsiniz. EV SSL sertifika kuruluşuna göre araştırma ve onay süreci farklılık göstermektedir. Bu konu hakkında destek merkezi üzerinden süreci takip edebilirsiniz.

SSL garanti bedeli satın aldığınız SSL markanızın herhangi bir aksilik durumunda size ödemeyi taahhüt ettiği ücrettir. SSL türlerine göre teminat garantisi sağlanmaktadır. Örnek olarak Comodo Positive SSL hizmeti için $10,000 miktarına varan taraf garantisi sağlarken, Comodo EV SSL hizmeti için $250,000 miktarına varan taraf garantisi verilmektedir.www.isimtescil.net/en ucuz ssl sayfamız üzerinden sertifika özelliklerini inceleyebilir, teminat tutarlarını görebilirsiniz.

İsimtescil.NET üzerinden hosting hizmeti kullanıyorsanız SSL kullanımı için statik ip almanız gerekmektedir. Eğer hosting hizmetinizi farklı bir firma üzerinden kullanıyorsanız ilgili hosting firmanız üzerinden statik ip talebinde bulunarak sertifikanızın kurulumunu sağlayabilirsiniz. Web sitemiz üzerinden SSL siparişi geçerken "SSL kullanacağınız web sitesinin hosting/sunucu hizmetini isimtescil.net’den mi alıyorsunuz?" sorusuna "Evet" seçeneğini işaretleyerek sipariş adımlarınıza devam edip ödeme adımlarından ödemenizi sağlayabilirsiniz. Daha sonra talebinizi iletmeniz durumunda hosting hizmetinizi tarafımızdan aldığınız için kurulum tarafımızdan yapılacaktır. Eğer hosting hizmeti farklı bir firma üzerinden alınıyor ise "SSL kullanacağınız web sitesinin hosting/sunucu hizmetini isimtescil.net’den mi alıyorsunuz?" sorusuna "Hayır" seçeneğini işaretleyerek sipariş adımlarınıza devam edip ödeme adımlarından ödemenizi sağlayabilirsiniz. Daha sonra Kontrol Paneli > SSL Yönetimi menüsü üzerinden kurulum işlemlerinizi sağlayabilirsiniz. Not: Statik ip adresi almadan SSL almanız durumda aşağıdaki ekran da gördüğünüz statik IP satın Al seçeneğinden statik IP adresi satın alabilirsiniz.

Hosting hizmetinizi isimtescil.NET üzerinden alıyorsanız, SSL kurulum işlemi için herhangi bir müdahale yapmanıza gerek kalmadan hosting destek birimimiz ile iletişime geçerek kurulum işleminizi sağlayabilirsiniz. Hosting Hizmeti farklı bir firmadan alıyoranız İsimtescil.NET Üzerinden Üye Girişi yaptıktan sonra sırasıyla Kontrol Paneli > SSL Yönetimi menüsü altında sertifika kurulum adımlarını takip ederek işlem sağlayabilirsiniz. Kurulum son adımında sorun yaşamanız durumunda CSR kodunuz ssl@isimtescil.net adresimize mail olarak iletmeniz durumunda sertifikanızı üreterek tarfınıza gönderebiliriz

"GÜVENLİ DEĞİL" UYARISI NE ANLAMA GELİYOR? Bilindiği üzere Google Chrome, Google gibi ünlü bir markanın dünyaya sunduğu en pratik ve en çok kullanılan internet tarayıcıları arasındadır. 24 Temmuz 2018 itibari ile Google, Chrome 68’i kullanıma sunmaya başlamıştır ve Chrome 68 ile birlikte web sitesi güvenliği konusu giderek önem kazanmıştır. Google Chrome, “https” ile korunmayan tüm web siteleri için adres çubuğunda “bu siteye bağlantınız güvenli değil” hatası vermektedir. Bir başka durum olarak da tarayıcı kullanıcıları bazı sitelere bağlanmak isterken bağlantınız güvenli değil hatası ile karşılaşmakta ve siteye girişlerinin güvenli olmadığı konusunda internet tarayıcısı tarafından uyarılmaktadırlar. Bu tür uyarıların sebebi ise çoğu internet kullanıcısı tarafından anlaşılamamakta ve sebebinin araştırılması için yine Google'a başvurulmaktadır. Bu sebepler ise Google'a “güvenli değil hatası chrome” gibi kalıp ifadeler ile yazılarak taratılmaktadır. Öncelikle bu tür uyarıların kullanıcıların kişisel bilgilerinin korunması için Google tarafından artırılan web güvenlik standartlarının bir parçası olduğunu bilmemiz gerekir. Çoğu kullanıcı bu uyarıları dikkate almamakta ve Google tarafından güvenli olmadığı uyarısı alınan web sitelerine başka şekillerde girmeye çalışmaktadır. Elbette ki Google tarayıcısının güvenli değil uyarısı verdiği hiçbir siteye girilmez diye bir kural yoktur. Bu uyarı genel olarak belirli güvenlik gereksinimlerinin karşılanması konusunda oluşturulmuş kurallardır. Her uyarı alınan siteye girilmemelidir gibi bir kuralın olmamasının yanında, kullanıcıların kişisel bilgilerinin özenle korunabilmesi ve başka kişilerin eline geçmemesi açısından Google’ın uyarılarını az da olsa dikkate almaları gerekmektedir. Peki nedir Google tarafından sunulan bu güvenlik uyarısı? Ve bu uyarının alınmaması için neler yapılmalıdır? Google Chrome kullanıcılardan kişisel veri toplayan ama SSL sertifikasıyla korunmayan web siteleri için “bağlantınız güvenli değil” gibi uyarılar veren bir sistem getirmiştir. Kullanıcılar bir siteye kişisel bilgilerini girmeden önce site uzantısının http mi yoksa https uzantılı mı olup olmadığını kontrol edebilirler. Fakat Google’ın yaptığı araştırmalara göre çoğu insan bir siteye giriş yaparken veya kişisel bilgilerini o web sitenin ara yüzüne girerken site uzantısını kontrol etmemekte ve bu konu da dikkatli davranmamaktadır. Bu durum ise kullanıcıların kişisel bilgilerini web altyapısında riske sokmaları anlamına geliyor. Google ise bu duruma çözüm bulabilmek için sözü edilen güvenlik uyarısı sistemini getirmiş ve insanları uyarır hale gelmiştir. Google tarafından web güvenlik standartlarının yükseltilmesi ve kişisel verilerin özenle korunması açısından oluşturulan uyarı sistemi ile karşılaşmamak ve web sitelerine uyarı almadan erişebilmek için çeşitli yollar bulunmaktadır. Yapılan bir iki ayar değişikliği ile istediğiniz web sitelerine uyarı almadan ulaşabilirsiniz. Sorunun çözümü için bir SSL serfikası almalı ve sitenize entegrasyonunu sağlamalısınız. Bunun için İsim Tescil’e başvurabilir, en ucuz SSL sertifikaları linkine tıklayarak karşılaştığınız sorunun çözümü için en uygun fiyatlı SSL sertifikasını İsim Tescil güvencesi ile satın alabilirsiniz.
Sizler için Buradayız

Dilediğiniz kanaldan, ihtiyaç duyduğunuz her an bize ulaşın

+90 850 200 0 444

7/24 Teknik Destek

destek@isimtescil.net

Ortalama 30 dakikada yanıt garantisi

Fırsat Habercisi