Web site barındırmanın
keyfini çıkarın!

Kiralık Sunucular

%99.9 UPTIME

Sunucu kiralama fiyat ve donanım özellikleri bakımından şuan Türkiye’deki en hesaplı ve yüksek performanslı çözüm. Sunucular 24 saat içerisinde teslim edilir. Siparişinizin ödemesini yaptıktan hemen sonra sunucunuza ait IP adresleri ve giriş bilgileri e-posta adresinize gönderilecektir. Geri ödeme yoktur.

Farklı Kontrolk Paneli Seçenkleri
Kiralık Sunucu (Dedicated Server) nedir?

Virtual Dedicated Server, bir sunucunun fiziksel donanımının mantıksal olarak bölümlenmesi sonucu ortaya çıkan her bir sanal sunucuya verilen genel addır. Bu sanal sunucuların her biri kendine ait ayrı ayrı mantıksal donanım bileşenleri içerir. Bu sayede, işletim sistemi ve sunucu yazılımları bir sanal sunucunun üzerinde aynı bir fiziksel sunucu gibi çalışarak güvenli ve yalıtılmış olarak barındırılabilir.

Kiralık Sunucular ile neler yapılabilir?

Fiziksel bir sunucunun taşıdığı tüm özellikleri barındırır.

Bir kiralık sunucu ile:

o Müşterilerinizin siteleri veya kendi sahip olduğunuz siteler için kullanabilirsiniz. Ayrıca barındırma hizmeti verebilirsiniz.
o Birden fazla alan adı barındırabilirsiniz.
o E-mail sunucusu olarak kullanabilirsiniz ve toplu mail gönderimi yapabilirsiniz. (spama izin verilmez)
o Üzerine istediğiniz herhangi bir kontrol paneli yazılımını kurup kullanabilirsiniz.
o Yedek sunucu olarak kullanabilirsiniz.
o Yüksek trafikli internet siteleri için yüksek performans sağlayabilirsiniz.
o Radyo ve televizyon yayını yapabilirsiniz.
o Veritabanın sunucusu olarak kullanabilirsiniz.
o Kısacası bir isimtescil.net kiralık sunucularda, fiziksel bir sunucudan aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

Kiralık Sunucuların avantajları nelerdir?
Minimum Maliyet

cPanel, Linux işletim sistemi üzerinde çalışmakta, Plesk ise Windows işletim sistemi üzerinde çalışmaktadır.

Güvenli Ortam

cPanel, Linux işletim sistemi üzerinde çalışmakta, Plesk ise Windows işletim sistemi üzerinde çalışmaktadır.

Minimum Maliyet

cPanel, Linux işletim sistemi üzerinde çalışmakta, Plesk ise Windows işletim sistemi üzerinde çalışmaktadır.

Güvenli Ortam

cPanel, Linux işletim sistemi üzerinde çalışmakta, Plesk ise Windows işletim sistemi üzerinde çalışmaktadır.

Kiralık Sunucuların avantajları nelerdir?

İsimtescil.net kiralık sunucu paketlerimiz Kontrol paneli hizmeti içermemektedir. Dilerseniz istediğiniz herhangi bir kontrol panel yazılımını isimtescil.net’ten satın alabilirsiniz.

Kiralık Sunucu Paketleri firewall desteği içeriyor mu?

Kiralık sunucular isimtescil.net standart Firewall desteği kapsamındadır.


İsimTescil’e Sık Sorulan Sorular

Sıkça sorulan soruları ve yanıtları aşağıda bulabilirsiniz

Domain transfer işlemleri jenerik (.COM , .NET, .INFO, .ORG, .BİZ , .TV) uzantılar için 7 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Bu süreç ICANN tarafından belirlenmiş olan standart bir süreçtir.

Domain transfer işlemi; farklı bir firma üzerinden yönetimi sağlanan domainin, isimtescil.NET üzerinden yönetilmesi için yapılan aktarım işlemidir. Domain adınızı, en uygun koşul ve ücretsiz hizmetlerimizden faydalanmak için transfer edebilirsiniz. isimtescil.NET üzerinden üye girişi sağladıktan sonra Domain > Domain Transfer menüsü üzerinde domain adınızı yazıp sorguladıktan sonra transfer işleminizi başlatabilirsiniz. Transfer işlemi için domain yöneticisi olmanız şarttır ve domain transfer şifrenize ulaşabilir ve domain transfer kilidiniz kaldırılmış olmalıdır.

com.tr alan adları belgesiz olarak ilk gelen alır kuralına göre kaydedilmektedir.

SSL sertifikası site üzerine kurulduğunda üyelik bilgileri, kredi kartı vb. özel bilgilerin 2048 byte veri yolu ile şifrelenmesine böylece site içerisindeki kullanıcılarınızın kişisel bilgilerinin güvende tutulmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Paylaşımlı hosting sunucularında tek seferde 7 MB mail gönderimi yapabilirsiniz. Aynı şekilde saatlik maksimum 100 adet mail gönderimi yapılabilmektedir ve periyodik gönderim olarak sağlanılamaz. Tek seferde dosya eksiz CC olarak yada BCC olmak üzere mail gönderiminiz 6 adet ile sınırlandırılmaktadır. Bu limitler mail paketleri, hosting ve reseller yani bayi paketlerinde geçerli olup, daha yüksek boyutlarda ya da sayılarda mail gönderebilmek için VDS sunucu tercih edebilirsiniz.

Isimtescil.NET üzerinden almış olduğunuz SSL sertifikalarınızı talebinize istinaden anlık olarak kurulum yapılmaktadır. Hosting hizmetini farklı bir firma/kurum tarafından alıyorsanız kurulum adımlarını takip ederek kurulum gerçekleştirebilirsiniz. Hosting hizmetinizi isimtescil.NET üzerinden alıyorsanız kurulum talebinizi destek merkezine iletmeniz durumunda sorun olmaması durumunda 30 dakika içerisinde kurulum yapılarak teslim edilmektedir.

İsimtescil.NET üzerinden domain kayıt yaptınız ama hosting hizmetiniz yok yada kullanmıyorsanız maillerinizi yönlendirmek için aşağıdaki işlem adımlarını takip ederek maillerinizi yandex servisi üzerinden kullanabilirsiniz. Bu yapılandırmayı kullanabilmeniz için dns kayıtlarınız tr.dnsenable.com eu.dnsenable.com us.dnsenable.com olarak tanımlanması gerekmektedir. Yandex MX kayıtları: Alt alan adı: Alanadim.com.tr Kayıt türü: MX Adres: mx.yandex.net. Öncelik: 10 SPF kaydı ayarları Alt alan adı: Alanadim.com.tr Kayıt türü: TXT Adres: v=spf1 redirect=_spf.yandex.net
Sizler için Buradayız

Dilediğiniz kanaldan, ihtiyaç duyduğunuz her an bize ulaşın

+90 850 200 0 444

7/24 Teknik Destek

destek@isimtescil.net

Ortalama 30 dakikada yanıt garantisi

Fırsat Habercisi