Dijitale ilk adım alan adı ile başlar.

.com domain uzantısında yatırım fırsatlarını değerlendirin.

Neden bir alan adı almalıyım ?

Bir alan adı seçerken sektörünüze bağlı da seçebilirsiniz. Son yıllarda çıkan farklı domain uzantıları
sayesinde sektörünüzü alan adınızdan belli edebilirsiniz.

9.99$ Eski Fiyat 11.49$

Online ortamdaki varlığınız yönetin

1.99$ Eski Fiyat 5.49$

Online ortamdaki varlığınız yönetin

12.99$ Eski Fiyat 13.99$

Online ortamdaki varlığınız yönetin

7.99$ Eski Fiyat 13.99$

Online ortamdaki varlığınız yönetin

1.99$ Eski Fiyat 25.99$

Online ortamdaki varlığınız yönetin

1.99$ Eski Fiyat 11.99$

Online ortamdaki varlığınız yönetin

19.99$

Online ortamdaki varlığınız yönetin

0.99$ Eski Fiyat 27.99$

Online ortamdaki varlığınız yönetin

3.99$ Eski Fiyat 27.99$

Online ortamdaki varlığınız yönetin

...
Neden ön talepte bulunmalıyım?

Domain ön talepleri, popüler veya değerli bir domain adını elde etme rekabetini azaltmaya ve istenilen domain adının satışa çıktığı anda hızlı bir şekilde kaydedilebilmesine olanak tanır. Ön talep hizmeti, özellikle belirli bir domain adını markalaşma veya ticari amaçlar için kullanmayı planlayan işletmeler için önemli bir avantaj olmaktadır.

Dijitale ilk adımı gelin birlikte atalım.

Hedeflerinizi Belirleyin:

Dijital dünyada ne yapmak istediğinizi belirlemek önemlidir. İş mi yapmak istiyorsunuz, kişisel bir blog mu açmak istiyorsunuz, bir e-ticaret sitesi mi oluşturmak istiyorsunuz? Hedeflerinizi netleştirin.

Alan Adı ve Web Sitesi Seçimi:

Eğer bir web sitesi oluşturmayı planlıyorsanız, öncelikle alan adı seçimi yapmanız gerekecektir. Alan adı, dijital varlığınızın temelini oluşturur. Alan adı seçerken kısa, akılda kalıcı ve markanıza uygun bir isim seçmeye çalışın.

Web Hosting ve Platform Seçimi:

Web sitenizi yayınlamak için bir web hosting sağlayıcısı seçmeniz gerekecek. Ayrıca, web sitesi oluşturmak için kullanacağınız platformu da seçmelisiniz. WordPress gibi popüler içerik yönetim sistemleri veya e-ticaret için WooCommerce gibi platformları değerlendirebilirsiniz.

İsimTescil’e Sık Sorulan Sorular

Sıkça sorulan soruları ve yanıtları aşağıda bulabilirsiniz

TRABİS’in devreye alınmasıyla birlikte .COM.TR, .NET.TR ve .ORG.TR uzantıları evraksız kayıt edilebilecektir. İlgili sürecin başlamasıyla beraber, “İlk gelen alır” kuralı geçerli olacak ve daha önceden kaydedilmemiş .COM.TR, .NET.TR ve .ORG.TR alan adları, .COM, .NET, .ORG domain tescilleri gibi direk yapılabilecektir.

Günümüzde evrakla tescili sağlanan .COM.TR, .NET.TR ve .ORG.TR uzantılı alan adları evraksız tescil edilebilecektir. Aynı zamanda gen.tr, web.tr, info.tr gibi evraksız alan adlarında tescil işlemlerine devam edilecektir. Bu alan adı uzantıları haricindeki diğer evrak ile tescili sağlanan “.av.tr, .k12.tr, .dr.tr, .edu.tr, .gov.tr, .bel.tr, .pol.tr, .kep.tr, .tsk.tr” uzantıları evrak ile tescil edilmeye devam edilecektir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tescili sağlanmamış durumu müsait olan .COM.TR, .NET.TR ve .ORG.TR uzantıları için Ön Talep Siparişinde bulunabilir. Fakat sipariş esnasında domainlerin kaydedilebilmesi için kontak (iletişim) bilgilerinin doğru ve bireysel başvurularda TC kimlik numarası, kurumsal başvurularda firma ünvanı, vergi dairesi ve vergi numarası bilgilerinin olması zorunludur. Ön Talep Sipariş başvurularında herhangi bir adet sınırlaması yoktur. İsimtescil Ön Talep Sipariş sistemi ile belgesiz genel kayıt dönemi başlangıcında başarılı kayıt şansını arttırmak mümkündür.

Daha önce kaydedilmemiş veya bir başkası tarafından Ön Talep Başvurusunda bulunulmamış COM.TR, NET.TR ve ORG.TR uzantılı alan adları için uygunluk kontrolünün ardından sipariş ve ödeme adımlarını tamamlayarak Ön Talep Başvurusunda bulunabilmektedir.

Ön Talep Başvuru sisteminde her bir COM.TR, .NET.TR ve .ORG.TR alan adları için ilk yıl 1.99$ + KDV üzerinden faturalandırılmaktadır. Bu ücret dışında herhangi bir hizmet bedeli talep edilmez ve sonradan ek bir ödeme tarafınıza yansıtılmaz. Belgesiz genel kayıt dönemi başlangıcında başarılı kayıt ile sonuçlanan Ön Talep Başvuru siparişleri 1 yıl süre ile ek bir ücret talep edilmeksizin sipariş sahibinin belirttiği kontak bilgileri ile kaydedilir. Kayıt işleminin başarısız olması durumunda ise tahsil edilen ücret hiçbir kesinti olmaksızın geri iade edilecektir.

Evraksız tescil süreci, TRABİS altyapısının devreye alınması ile beraber BTK tarafından belirlenecek tarihte devreye alınacaktır. Evraksız genel kayıt sürecinin resmi başlangıç tarihi duyurulduğunda anons edilen tarih İsimtescil.net web sitesi üzerinden herkese duyurulacaktır. Evraksız tescil süreci başladığında Ön Talep Başvurularının tamamı toplu olarak kayıt operatörüne iletilecektir. Bu işlem, başarılı kayıt şansını önemli ölçüde arttıracaktır.

Ortadoğu’nun en çok ön talep toplayan ve kaydeden unvanını alan İsimtescil, topladığı ön talep siparişlerini saniyeler içerisinde kayıt firmasına ileterek alan adınızın tescil edilme imkanını arttıracaktır.

Ön talep başvurusundaki alan adının kayda dönüşmesi için, genel kayıt döneminin açılacağı süre zarfında ön talep başvurusu yapılan alan adının evrakla tescil edilmemiş olması, kayda engel herhangi bir yasal mevzuat bulunmaması, alan adının kontak bilgilerinin ve DNS Serverlarının eksiksiz/doğru, olması gereklidir.

Ön Talep Başvurusunda bulunulan alan adının aşağıdaki sebeplerden ötürü kaydedilememesi durumunda ücret iadesi gerçekleşecektir. Kontak ve DNS bilgilerinin eksik/hatalı olması sebebi ile alan adının kaydedilememesi, Alan adının Kayıt Operatörü tarafından tescil işlemine engelli olması, Evraksız tescil süreci başlamadan önce alan adının evraklı olarak kaydedilmiş olması, Alan adının evraksız tescil döneminin başlaması ile beraber farklı bir firmadan tescil edilmiş olması.

İsimtescil Ön Talep Başvuru sayfasından geçtiğiniz alan adı tescil işlemi sağlanmamış veya ana kayıt operatörü tarafından kabul edilmemiş ise domain iptali sağlanabilir. Tescil işlemi sağlanmış alan adları için iptal işlemi sağlanamaz.

Ön talep siparişi geçmiş olduğunuz alan adı aktif olmadığı taktirde kullanılamaz.
Sizler için Buradayız

Dilediğiniz kanaldan, ihtiyaç duyduğunuz her an bize ulaşın

+90 850 200 0 444

7/24 Teknik Destek

destek@isimtescil.net

Ortalama 30 dakikada yanıt garantisi

Fırsat Habercisi